Şu Anda Yaşamak!

Zaman çok hızlı akıp gidiyor. Zihnimiz sürekli meşgul ve çok yoğun. Gelecek planlarımız, geçmiş sıkıntılarımız, heyecanlarımız, üzüntülerimiz, sevinçlerimiz, işlerimiz, hayatımıza etki eden tüm yaşam faktörleri ve bizim onlar hakkındaki kurgularımız ve daha bir çok şey. Tüm bunlar zihnimize bazen birer birer, bazen toplu halde saldırılar düzenliyor. Kontrol edemiyoruz. Bazen farkına varıyoruz, bazen de bilinçsizce bunlara boyun eğiyoruz. Zihnimiz çoğu zaman yorgun düşüyor, buna bedenimiz de eşlik ediyor ve sıkılıyoruz, midelerimiz ağrıyor, kendimizi bitkin hissediyoruz, yaşam enerjimiz azalıyor.

Kendi hayatımdan birebir tecrübe ettiğim, okuduğum, araştırdığım, üzerinde çokça düşündüğüm ve inandığım gerçeklerden biri de herşeyin enerjiden ibaret olduğu. Düşünceler, bedenimiz, organlarımız, oturduğumuz sandalye, yıldızlar, toz zerresi herşey birer enerji titreşimleri. Ve enerji asla yok olmuyor, sadece şekil değiştiriyor. Tüm bunlardan yola çıkarak söyleyebiliriz ki zihnimize girmesine izin verdiğimiz her bir düşünce enerjisi aslında yaşam kalitemizin ne olacağını birebir belirliyor. Sağlık durumunuzu, işteki başarınızı, yaşam coşkunuzun seviyesini, insanlarla olan ilişkilerinizin kalitesini, gelir seviyenizi, ve daha bir çok şeyi. Bu yüzden bir insan bana göre yaşamında kötü giden bir şeylerin sebebini arıyorsa bunu önce zihninden geçenlerde aramalı. Şu anda yaşamalı ve farkında olmalı herşeyin. Düşüncelerinin farkında olmalı. Onlar rastgele bir yerlerden kopup gelen enerji dalgaları olmamalı, seçilmiş, ayıklanmış, bize özgü enerji dalgaları olmalı. Bize zarar verecek olan düşünce enerjisi zihnimizin sınırlarından geçememeli. Yaşamınıza yansıyan tüm kötülüklerin karşılıklarını düşünce dünyanızda bulup , onları birer birer olumlamalısınız. Göreceksiniz onlar somut dünyanızda size daha pozitif ve mutluluk verici enerji dalgaları olarak geri dönecektir.

Ayrıca yapılan diğer bir hata şu anda yaşamamak! Çoğumuz şu anda yaşamıyoruz. Gerçekte olmamız gereken anda değil, bambaşka zamanlarda bambaşka hayatları, düşünceleri yaşıyoruz. Araba kullanırken aslında dalıp başka yerlere gidiyoruz. Trafiğe tahammül edemiyoruz, sinirleniyoruz. Çünkü içinde bulunduğumuz o anı yaşamayı reddediyoruz. Bir işle uğraşırken aklımız başka şeylere takılıveriyor, konsantrasyonlarımız dağılıveriyor, zihinlerimiz sorunlara, heyecanlara taklıp gidiyor. Yaşam kalitemiz düşüyor. Halbuki birini dinlerken o anda orada olabilsek, bomboş bir zihinle karşımızdakini takip edebilsek, dinleme kalitemiz artacak. Yemek yerken sadece yediğimiz lokmalara konsantre olsak, yemeğimizden daha büyük tatlar alabileceğiz. İşimizi yaparken başka şeylere takılıp gitmesek, bir kum saati gibi her defasında tek bir şey geçse o daracık boğazdan, şu anımızdan. Aynı anda 2,3,5 şeyi düşünerek gereksiz yere sırtımıza ağır yükler yüklemesek. Zihnimizi eğitebilsek. Saldırılara karşı onu güçlendirebilsek, tüm sorunlarımız hayatımıza ilk elden giren bu tertemiz enerji ile yokolup gitse ve daha sağlıklı bireyler haline gelebilsek. Keşke bunu başarabilsek….

, , , ,

One Response to Şu Anda Yaşamak!

  1. harivuslat November 17, 2010 at 1:05 am #

    ama nasıll?? 🙁

Translate »