Hakkımda

  • Sansarak 041

  • img_0801

  • img_6141

  • vadi

  • floransa (6)

  • Batu

  • _dsc6006

Ben yeni teknolojileri yakından takip etmeyi seven, kişisel gelişim ve psikoloji gibi konulara çok ilgi duyan bir makina mühendisiyim. 1998 yılında mühendislikten mezun olduktan sonra ekonomi alanında da bilgi sahibi olabilmek adına 1999-2002 yılları arasında işletme yüksek lisansını (MBA) tamamladım.

Mezun olduğum yılların ciddi bir krize denk gelmesi, zorlu fakat büyük tecrübelerle dolu kazanımlar elde etmemi sağladı.

Bu kriz döneminde üretim alanında bir kaç fabrikada kısa sürelerle çalıştıktan sonra, içinde uzmanlaşma şansını bulduğum talaşlı imalat sektörüne girdim. 8 yıl Güney Kore menşeili özel bir firmada, satış, proje, takım yönetim, uygulama ve eğitim gibi çok zengin içeriklerle dolu alanlarda, verimli ve keyifli bir dönem geçirdim. Bu dönemde kesici takımlar, üretim metodları, CNC tezgahlar, CAD/CAM, komple takımlandırma çalışmaları, zaman çalışmaları, malzemeler ve işlenebilirlik gibi konularda standart ve özel projelerde çalışma ve tecrübe edinme fırsatları buldum. Üniversite ve fabrikalarda konuşmacı, eğitmen olarak değişik söyleşilere ve eğitimlere katıldım. Talaşlı imalat ekonomisi, kesici takımlar, projeler, satış, etkin ve bilinçli işleme gibi konularda bildiklerimi paylaştım.

Mühendisliğin bana getirdiği en büyük kazanımın “öğrenmeyi öğrenme” olduğunu düşünüyorum. Gündelik hayatımızda da çok ihtiyaç duyduğumuz analitik düşünme ile problem çözme, değişik yollar ve yöntemler bulma, kendi kendine öğrenme gibi gelişim araçlarından çokça faydalandım. Bilgisayar programlama dillerini öğrenerek, üzerinde çalışarak, mantık yürüterek bu özelliği beslemeye, kalıcı tutmaya çalışıyorum.HTML, CSS, Visual Basic ve Java Script bu dillerden en çok ilgimi çekenleri. Evliyim ve 6 yaşında Batu isminde bir oğlum var.

Teknik konularla dolu bu yolda ilerlerken hobi olarak ilgilendiğim psikoloji alanında da değişik kitaplar okuyarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Doğa sporları ile yakından ilgilendim, dağcılık tecrübelerim oldu. Kaçkar ve Ağrı dağlarına çıktım. Son 2 yıldır da yoğun yoga pratikleri yapıyorum. Yoganın iç huzura giden yolda önemli bir pratik olduğuna inanıyorum. 

Müzik de her zaman benim için çok önemli bir merak alanı oldu. Çok yavaş da ilerlese  elektro ve akustik gitar çalışıyorum. Notalardaki matematik çok ilgimi çekiyor.

Şu anda alanında teknoloji lideri olan bir Alman firmasında genel müdür olarak yöneticilik yapıyorum. Yine talaşlı imalat sektöründe sahip olduğumuz tecrübeler ile ülke sanayimizin değerli firmalarının verimliliklerini artırıcı çalışmalar yapıyoruz. Çok büyük ve önemli bir firmanın Türkiye şartlarına adaptasyonu, sistemin sıfırdan kurulması, işler hale getirilmesi, kar eden ve büyüyen bir çizgiye taşınması gibi konularda değerli ekibimiz ile birlikte çok yoğun çalışarak büyük tecrübeler ile başarılar kazandık.

Yaklaşık 16 yıldır süren profesyonel hayatımda çalışırken karşılaştığım koçluk kavramı çok ilgimi çekti ve Adler International okulunda part 1, part2 ve part 3 eğitimlerini tamamlayarak profesyonel koçluk yolunda ilk adımımı attım. Daha sonra yoğun merakım beni, Gestalt terapi, transaksiyonel analiz ve ORSC sistem koçluğu alanlarıyla buluşturdu. Bu konularda da eğitimler aldım, kitaplar ile de destekleyerek merakla ve keyifle kendi eşsiz yolculuğumda ilerliyorum. Ayrıca uluslararası koçluk federasyonu, ICF Global ve ICF Türkiye üyesiyim, ACC ünvanına sahibim. Çok değer verdiğim mentörüm ile kendimi geliştirmeye ve çalışmaya devam ediyorum.

Her insanın eşsiz olduğu, anlam arayan ve anlam yaratan özellikleri ile tüm sorunlarını çözebilme potansiyeline sahip olduğu gerçeğini çok önemsiyorum. İnsanların yaşam amaçlarına ,hedeflerine giden yolda onlara destek olabilmeyi çok istiyorum.

Bundan sonraki dönemimde daha fazla paylaşmak, vermek, öğretmek gibi değerlerle katkı sağlamayı hedefliyorum.

En baskın karakter özelliğim olan merakım ile fotoğrafçılık konusunda da kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Fotoğrafçılığın en büyük katkısının, bakmak eyleminden görmek eylemine geçirerek insanın anda kalmasını, farkındalığını artırdığını düşünüyorum. Yeni yeni paylaşmaya başladığım fotoğraflarımı Deniz'in gözünden sayfasında takip edebilirsiniz.

Translate »