İş-Kariyer

İşin senin için önemi ne?

Çoğu zaman doğru soruları sormadığımız için yaptığımız işin önemini, anlamını sorgulamadan öylece çalışıyoruz. Halbuki hayatımızın büyük bir bölümü işle geçiyor. Anlamını bilmeden yaptığımız işler hayatımızı da anlamsız bir hale getiriyor. Sonunda da hayal kırıklıkları, stres, şikayet, depresyon dolu bir sürece giriyoruz. Bu noktada da sorgulamaya başlıyoruz elimizde koca bir fırsat maliyeti ile.

Ne yapmalı?

Cevabı kolay. Yolun neresinde olursan ol, sorular sormaya başla kendine. Doğru sorular, senin içinde bulunduğun durumun seviyesine göre sana gelecektir. Sadece dur! Sessizliğin bilgeliğinden yararlan. Bırak sistem senin için çalışmaya, sana hizmet etmeye başlasın. Bazen zihin kendini çok önemli sanarak öylesine meşgul ediyor ki, bu kalabalıkta ne soru sormak geliyor aklımıza ne de cevap bulmak. Durmak, ilerlemenin en doğru yolu.

Nasıl yapmalı?

Kendini bilmek, değerlerini, güçlü ve zayıf yanlarını bilmek, bu noktada çok önemli. Sen kimsin? Eşsiz olduğunun ne kadar farkındasın? Zaten ihtiyacın olduğun her şeye sahipsin, zaten mükemmelsin! İçine, kendine döndüğünde, bunların farkına vardığında ve sorular sana hediye edildiğinde , cevapları bulmaya başlarsın. Sonrasında tüm bu farkındalıklarla işin senin için anlamını da bulduğunda, artık doğru yerdesindir. O iş sana mutlaka gelecektir. Sadece açık ol, sadece talep et ve iste. 

Yine de bulamıyorsan eğer...

Koçluk ve koçlar bunun için varlar. Rehberlik etmek, tıkandığın, kaybolduğun noktada, sana ışık tutmak, yolunu bulmana destek olmak için varlar. Çözümler hep var, çaresiz hiç bir şey yok evrende. Önemli olan niyet etmek, hayal etmek, talep etmek, istemek. Ben bunu defalarca deneyimledim. Bazen inat ettim ve her defasında kafamı duvara çarptım. Ne zaman sisteme, işleyişe güvendim ve teslim oldum, o zaman kapılar açılmaya, şaşkınlıklar ve hayranlıklar artmaya başladı. Kendi tavşan deliğimi bulmama izin verildi ve ben büyük bir sevinçle ve güvenle girdim oraya hazır olduğumda. 

Ne oluyor yukarıda?

"Yaşam sorunları, o sorunların ortaya çıktığı düşünce düzeyinde çözülemez" demiş Einstein. Yani içinde sıkışıp kaldığımız o yerde sağlıklı düşünemeyiz. Rahat bir alana geçmemiz ve orada durup izlememiz gerekir. Ne oluyor bakmamız gerekir. Ben yukarıda hipnotize olmuş, transa geçmiş insanlar görüyorum. Zihinlerinin eline düşmüş ve trans halinde oradan oraya koşan insanlar.

 Niyet

Buradaki bölümlerden beni takip edebilir, yazdıklarımın sana neler hissettirdiğini paylaşabilirsin. Ben benim, sen de sensin. Lütfen bunu unutma. Doğru noktalara herkes kendi eşsiz yaşam çizgileri ile varır. Bu benim yaşam çizgim ve seninki farklı. Farklılıklarımız bizi bir yapan unsurlar. Bu siteyi hazırlamamdaki niyetlerden biri de bu ve çok önemli. Biz farklıyız ve bu en büyük zenginlik. En büyük kazanım. İyi ki varsın!

Translate »