Zihin-Beden

 

AUMMM

Mühendislik eğitimi almak ve mühendislik dünyasında uzun yıllar çalışmış olmak benim için çok kıymetli. Meraklı biri olunca ve mikrodan makroya her şeyi merak ederek büyüyünce, arkada çalışan bilimin de gücüyle her şeyi farklı bir gözle görür hale geliyorsun. Çok klişe bir cümle oldu artık ama gerçekten de her şey titreşim. Her şeyin sadece titreşimden ibaret olduğunu bilmek denge için çok önemli. AUMMM işte bu yüzden çok kıymetli...   

Zihin-Beden

Bu ikisi aslında bize verilmiş iki güzel hediye. Bunlar bize verilmiş en kıymetli miras. Bunun farkında olmak önemli. Bedeni ve zihni, bize verilme sebeplerinin dışında kullanmaya başlıyorsak, bir yerlerde ayarlar bozulmaya, denge şaşmaya başlıyor.

Denge

Dengenin şaştığını, içine düştüğümüz mutsuzluklardan anlıyoruz. Yorgunluklarımızdan, yaşam çıkmazlarımızdan, bir türlü ne yapacağımızı bilememek halinden anlıyoruz. Bedenimize yabancılaşmaya, zihnimize haddinden fazla yakınlaşmaya başlıyoruz.

Neden Önemli?

Senin için en önemli şey nedir? Diye sorsak, büyük bir çoğunluk sağlık der. Evet gerçekten de sağlık en önemli şey. Sayın Vehbi Koç'un anlattığı hikayedeki gibi bedene sahip olmak 1'dir. Ondan sonra sahip olduğumuz her şey 1'in yanındaki 0'lar gibidir. Sağlık giderse elimizde kalan sıfır olacaktır.

Nasıl Bulacağız?

İşte bedenin öneminin farkına vardığımızda ve zihnin zorbalığından onu kurtardığımızda onu bulmuş olacağız. Sadece bunu başarabilmek, her şeyi başarmanın da anahtarı olacak. Aradığımız her şey bu dengenin içinde. Buna giden yolda çok kıymetli araçlar var ve bunlarla ilgili tecrübelerimi de bu sayfalarda bulacaksınız.

Translate »